В Україні посилять відповідальність за порушення порядку проведення мобілізації: деталі законопроєкту.
У Парламенті зареєстрований законопроєкт №13393 “Про внесення змін до Кримінального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення порядку проведення мобілізації”.
Отож, законопроєктом передбачено:
Доповнити Кримінальний кодекс України новими статтями 337-1 та 337-2, якими посилити відповідальність посадових осіб, працівників та військовослужбовців ТЦК та СП за перевищення влади або службових повноважень наступними санкціями:
Умисне вчинення вищезазначеними посадовими особами дій, які явно виходять за межі наданих їм прав чи повноважень, якщо вони завдали істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам, інтересам окремих громадян,
- карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони супроводжувалися насильством або погрозою застосування насильства, застосуванням зброї чи спеціальних засобів або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями, за відсутності ознак катування,
- караються позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років.
Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки або були вчинені в умовах воєнного або надзвичайного стану,
- караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.
Порушення порядку проведення медичного огляду (військово-лікарської експертизи) для визначення придатності за станом здоров'я до військової служби,
- карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.
Те саме діяння, вчинене повторно або в умовах особливого періоду, крім воєнного стану,
- карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені в умовах воєнного або надзвичайного стану,
- караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.
- Внести зміни до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» щодо обов'язкової відеофіксації процедури проходження медичного огляду (військово-лікарської експертизи) військовозобов'язаними, військовослужбовцями, резервістами, громадянами, які приймаються на військову службу за контрактом, кандидатами на навчання у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти та закладах фахової передвищої військової освіти, ліцеїстами військових (військово-морських, військово-спортивних) ліцеїв, особами, звільненими з військової служби.
Автори законопроєкту очікують, що його прийняття призведе до зменшення соціальної напруги в суспільстві, а також дотримання прав і свобод громадян під час проведення мобілізаційних заходів.
З 2006 року SCHNEIDER GROUP підтримує міжнародні компанії при виході на ринок України. Портфоліо SCHNEIDER GROUP містить повний перелік послуг: від аналізу ринку та пошуку партнерів до комплексного бухгалтерського супроводу, юридичного та податкового консалтингу та послуг тимчасового управління.
Ми беремо на себе вирішення усіх непрофільних завдань для того, щоб наші клієнти могли сфокусуватися на розвитку бізнесу. Ми допомагаємо нашим клієнтам організовувати їх бізнес в Україні таким чином, щоб він був максимально прозорим для міжнародного менеджменту та відповідав вимогам законодавства України, разом з тим наші експерти пропонують цінні поради щодо найкращих практик з оптимізації процесів, зменшення ризиків та зниження витрат. Успіхи наших клієнтів - наші успіхи.