Актуальні новини на тему Rebuild Ukraine
“Укрбуд” та “Сумихімпром” виставляють на продаж в рамках великої приватизації.
Уряд затвердив умови та стартову ціну продажу двох об’єктів великої приватизації – державного акціонерного товариства “Будівельна компанія “Укрбуд” та публічного акціонерного товариства “Сумихімпром”. “Укрбуд” виставлять на приватизацію зі стартовою ціною близько ₴262,65 млн. Стартова ціна пакета акцій “Сумихімпром” – понад ₴1,158 млн.
Відповідно до затверджених умов, нові власники пакетів акцій “Укрбуду” та “Сумихімпрому”, повинні: зберегти профіль діяльності підприємств; упродовж шести місяців погасити борги підприємств; гарантувати дотримання трудових прав працівників та не допустити їх звільнення протягом перших шести місяців; спрямувати дивіденди до держбюджету за результатами діяльності у 2024 році та до моменту продажу у 2025 році.
Будівельна компанія “Укрбуд” займається проєктуванням об’єктів промислового та цивільного призначення, виконує будівельно-монтажні роботи, здійснює підготовку та перепідготовку робітничих кадрів для потреб будівельної галузі.
“Сумихімпром” – підприємство хімічної галузі, яке працює з 1953 року. Основна продукція: мінеральні добрива, діоксид титану, неорганічна хімія.
Найбільший лоукостер Ryanair розробив п’ятирічний план відновлення польотів до України: українські аеропорти ігнорують ініціативу.
Гендиректор найбільшого лоукостера Ryanair Майкл О’Лірі зазначив, що авіакомпанія підготувала амбітний п’ятирічний план відновлення авіасполучення в Україні. Передбачається, що компанія зможе перевезти 5 млн пасажирів протягом першого року після відкриття неба, а потім збільшити цей показник до 10 млн пасажирів за п’ять років. Ryanair подав план зростання аеропортам у Борисполі та Львові, але понад два роки не отримує відповіді.
О’Лірі додав, що у Ryanair є літаки у 90 аеропортах Європи й компанія здатна переправити частину з них до Києва та Львова. Відновити роботу планують протягом шести тижнів після відкриття неба, але через відсутність домовленості з аеропортами компанія зможе забезпечити перевезення лише 1 млн пасажирів у перший рік.
Угорська Wizz Air також готова повернутися в Україну і вже близька до угоди з відновлення комерційної діяльності з аеропортами Києва та Львова. Планують відкрити 100 маршрутів та перевезти 5 млн пасажирів в перший рік.
Україна експортує ІТ-послуги до 147 країн, співпрацюючи з Microsoft, Meta і Google.
ІТ-галузь України у 2024 році сплатила до бюджету понад $1 млрд податків, що на 5% більше, ніж п’ять років тому. ІТ-послуги становлять 37,4% експорту послуг і 11,5% загального експорту країни. Сектор зберігає стабільність навіть у кризові часи завдяки попиту на українські розробки.
Головний імпортер – США (37,2%), за ними йдуть Велика Британія, Німеччина, Швейцарія, Ізраїль і Польща. Україна експортує ІТ-послуги до 147 країн, співпрацюючи з такими компаніями, як Microsoft, Meta, IBM, Siemens і Google. Понад 90% українських ІТ-компаній планують розширюватися на ключових ринках – США, Великій Британії, Польщі та Німеччині. Сектор налічує 9 600 компаній – на 6% більше, ніж роком раніше, – із доходом $6,2 млрд у 2024-му.
За шість років ІТ-компанії залучили $1,5 млрд венчурних інвестицій. Активно розвиваються DefenseTech, FinTech і ШІ, а також ринок злиттів і поглинань. Стартапів в Україні вже понад 2 600 – на 200% більше, ніж у 2020 році. Найпопулярніші напрями – програмне забезпечення, маркетинг, EdTech і кібербезпека.
Швейцарія подвоює допомогу Україні для цьогорічної відбудови до $114 млн.
Швейцарський Державний секретаріат з економічних питань (SECO) подвоїв фінансування конкурсу для швейцарських компаній, які працюють в Україні, збільшивши його з CHF50 млн до CHF100 млн ($57 млн – $114 млн).
Цей конкурс є початком програми Швейцарії з підтримки України. Перший етап розрахований на 2025-2028 роки із загальним бюджетом CHF1,5 млрд ($1,7 млрд), а загалом Швейцарія планує надати CHF5 млрд ($5,7 млрд) протягом 12 років. Додаткові CHF50 млн спрямують на проєкти відбудови України у співпраці зі швейцарськими компаніями.
Програма сфокусована на реалізації проєктів у сферах захисту цивільного населення, відбудові інфраструктури та комунальної сфери, а також модернізації державних послуг. У зв’язку з розширенням програми термін подачі заявок продовжено до 31 березня 2025 року. Конкурс адресований швейцарським компаніям, які мають юридичну особу в Україні та можуть зробити значний внесок у відбудову та створення додаткової цінності для української економіки.
З 2006 року SCHNEIDER GROUP підтримує міжнародні компанії при виході на ринок України. Портфоліо SCHNEIDER GROUP містить повний перелік послуг: від аналізу ринку та пошуку партнерів до комплексного бухгалтерського супроводу, юридичного та податкового консалтингу та послуг тимчасового управління.
Ми беремо на себе вирішення усіх непрофільних завдань для того, щоб наші клієнти могли сфокусуватися на розвитку бізнесу. Ми допомагаємо нашим клієнтам організовувати їх бізнес в Україні таким чином, щоб він був максимально прозорим для міжнародного менеджменту та відповідав вимогам законодавства України, разом з тим наші експерти пропонують цінні поради щодо найкращих практик з оптимізації процесів, зменшення ризиків та зниження витрат. Успіхи наших клієнтів - наші успіхи.